Opublikowano 11 czerwca 2010 przez saroo w kategorii Alfa Romeo Giulietta, Pozostałe, Technologie, Komentarze (9)

Giulietta, problemy z pedałem gazu

Alfa Romeo Giulietta wciąż jeszcze nie jest dostępna na rynku a już wykryto problemy z pedałem przyśpieszenia, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo na drodze.

Dziennikarze niemieckiego pisma Auto-Bild podczas testu na torze zauważyli nienaturalne odchylenie się pedału gazu w lewo. Może to przy gwałtownym nacisku skutkować blokowaniem się pedału o plastikowy element mocowany na wykładzinie w pozycji maksymalnie otwartej przepustnicy.

Problem został natychmiast zgłoszony. Alfa Romeo zapowiedziała że element zostanie zastąpiony tworzywem posiadającym fakturę, tak aby pedał przyśpieszenia nie ślizgał się na nim.

Harald Wester, szef Alfy Romeo, skomentował całą sytuację mówiąc, że miliony testowych kilometrów przejechanych przez Giuliettę w warunkach o wiele bardziej ekstremalnych niż testy dziennikarzy nie ujawniły podobnej wady. Dodał że problem mimo wszystko będzie traktowacy poważnie, wadliwy element nie tylko zostanie wymieniony, ale również inne modele aut z grupy zostaną przebadane pod kątem podobnych przypadłości.

Źródło: Auto Bild.de

VN:F [1.9.8_1114]
Ocena artykułu:
Rating: 0.0/6 (0 votes cast)

Podobne newsy:
  1. Alfa Romeo Giulietta głosami czytelników portalu Moto.pl została koronowana na Samochód Roku 2010

Tagi: , , ,

9 komentarze

  1. Filip Grela

    11 czerwca 2010 @ 23:52

    Według mnie to prowokacja niemieckiej prasy. Zdjęcie jest kadrowane tak, żeby nie było widać, że ktoś ręką trzyma pedał :)

    VN:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  2. Marek Suwara

    12 czerwca 2010 @ 12:41

    Oczywiście, niemiecki auto świat czyli gazetka rangi “Fakt” czy “super ekspres” w świecie prasy motoryzacyjnej, wykrył coś, co nie miało miejsca przez milony kilometrów w najróżniejszych warunkach przez dziesiątki kierowców testowych którzy wykorzystują maksimum możliwości wszystkich dostępnych w tej klasie aut i na podstawie opini których, dyktowane jest zestrojenie nowej alfy. Nie wspomnę oczywiście o tym iż auto bild należy do grupy gazet (bo czasopismem lub magazynem tego nie nazwę) które regularnie wspierają niemieckią motoryzację.
    Czyżby Golf poczuł chłodny oddech pięknej włoszki i przypomniał sobie o swoich kłopotach z potencją? A może Panowie z auto świata którzy przeważnie testują skodę fabię przyszli na testy włoskiego samochodu w chodakach? Cóż, dzięki bogu, pozostaje nam prasa zszeszająca prawdziwych pasjonatów, choćby angielska…

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  3. Filip Grela

    12 czerwca 2010 @ 14:28

    Auto Świat, Auto Bild to nawet to samo wydawnictwo co polski Fakt :)

    VN:F [1.9.8_1114]
    Rating: +1 (from 1 vote)

  4. Marek Suwara

    12 czerwca 2010 @ 17:02

    Specjalnie mnie to nie dziwi… A tam miało być “zrzeszająca” ale tak we mnie wezbrało że gramatyka poległa.

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  5. bravo

    13 czerwca 2010 @ 16:51

    posiadam nowego Fiata Bravo i tez mi sie raz zablokowal pedal gazu – odchylil sie w lewo, poszedl do podlogi i zablokowal wcisniety na maksa …. wyl az go nie poluzowalem reka

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  6. Braviarz

    17 czerwca 2010 @ 22:24

    Witam,
    To zastanawiajace, ale mi tez w Bravo zaciol sie gaz i to przy wyprzedzaniu!!! Ale odblokowal sie po lekkim kopnieciu, teraz podkleilem kawalek dystansu i jak na razie sie nie powtorzylo.

    ToYoTa nas dopada ??????????

    Ludzie jesli ktos terz to ma to zakladamy sprawe w sadzie!!!!!

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: -1 (from 1 vote)

  7. Filip Grela

    17 czerwca 2010 @ 22:36

    Jeśli to rzeczywiście występuje i występuje również w Bravo to zastanawiające jest to, że nikt wcześniej tego nie wykrył. Założysz sprawę – o co? :)

    VN:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  8. TOYOTA rulez

    20 czerwca 2010 @ 23:40

    http://w w w.youtube.com/watch?v=ow24-c0swg4&feature=player_embedded

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  9. Tamten

    28 lipca 2010 @ 21:02

    To jest nowy tempomat. :)

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>