Opublikowano 25 czerwca 2010 przez saroo w kategorii Plotki, Komentarze (5)

Niemiecka wizja SUV-a Alfy Romeo

Auto Bild informuje o tworzeniu w amerykańskich zakładach Chryslera dwóch aut klasy SUV dla Alfy Romeo. Mniejsze oparte na Giuliettcie, większe zaś na Jeep-ie Cherokee. Nie będą to auta z aspiracjami terenowymi, ale większy model opcjonalnie ma zostać wyposażany w napęd 4×4 oparty na technologii systemu Q4.

W mniejszym Crossoverze gamę silnikową otwierać ma czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka napędowa o mocy 115KM. Zamykać tabele ma auto z oznaczeniem Quadrifoglio Verde z motorem o mocy powyzej 200KM. Oczywiście w palecie silników nie zabraknie również motorów wysokoprężnych.

Do przeniesiania napędu służyć ma nowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów C 635 TCT. Współpracująca również z silnikami hybrydowymi.

Większego SUV-a Alfy napędzać mają silniki V6 Chryslera.

Źródło: Auto Bild

VN:F [1.9.8_1114]
Ocena artykułu:
Rating: 6.0/6 (2 votes cast)
Niemiecka wizja SUV-a Alfy Romeo, 6.0 out of 6 based on 2 ratings

Podobne newsy:
  1. Alfa Romeo Giulia – nowe informacje!

Tagi: , ,

5 komentarze

  1. Jan

    26 czerwca 2010 @ 01:26

    niech Niemcy lepiej nie pokazują swoich wizji…

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  2. Maciej 33

    26 czerwca 2010 @ 10:55

    159 CrossWagon wygląda jakby miało być konkurencją dla Audi Q7….. nie najgorzej ciekawe jest zaszklenie reflektorów.

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  3. sqbaniec

    18 lipca 2010 @ 23:28

    To jest auto którego brakuje w gamie Alfa Romeo. Chciałoby się powiedzieć w stajni ale stajnia raczej mnie się sportowo kojarzy… Jeśli chodzi o SUV AR to jeśli powstanie to podejrzewam że tylko z ekonomicznego punktu widzenia właścicieli Marki Alfa Romeo.

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  4. Maciej

    15 listopada 2010 @ 11:11

    Piękna koncepcja. Mam nadzieje, że Alfa Romeo pójdzie właśnie w jej kierunku. W nowych alfach (Guiletta i mito) brakuje charakteru wywołanego przez przepiękny i agresywny przód auta jaki jest w modelu 159. Oby budując SUV’a kierowali się designem Alfy Romeo 159.

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

  5. Witia

    15 marca 2011 @ 09:03

    Oj tak w gamie Alfy Romeo brakuje suva !!!
    Alfy to piekne stylistycznie włoskie auta.

    VA:F [1.9.8_1114]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>